POZNAJ SIEBIE

TESSA I RORY

Tessa to młoda, stawiająca pierwsze kroki w agencji reklamowej dziewczyna, która spotyka tam utalentowanego, uznanego i życzliwego dyrektora kreatywnego. Szybko dostaje od niego pierwsze zlecenie. Daje jej to poczucie, że nie tylko sprosta temu zadaniu, ale że również jej bardziej osobiste cele zaczną się realizować. On natomiast ma poczucie większej łatwości w wyrażaniu swojej przenikliwej inteligencji. Oboje czują wiatr w żaglach. Koleżeńska współpraca szybko przeradza się w romans i dziewczyna nie waha się zaproponować małżeństwo. Ich kariery i sukces materialny kwitną. Ich życie intymne natomiast okazuje się znacznie mniejszym sukcesem. Chcą założyć rodzinę, jednak pomimo upływu lat i faktu, że oboje są fizycznie zdrowi, nie mogą doczekać się dziecka.

Analiza pokazuje, że jako para nie mają ze sobą naturalnego połączenia seksualnego. Węzeł sakralny, będący ośrodkiem płodności, pozostaje w ich związku otwarty. Właśnie to jest przyczyną ich nieudanego życia intymnego. Niestety, nie zdają sobie z tego sprawy. Zaczynają się podejrzenia, kłótnie, wzajemne obwinianie się.  Jej złość spotęgowana jest też jego ‘egoistycznym’ nastawieniem wyrażającym się w postawie ‘zostaw mnie w spokoju, widzisz jak ciężko pracuję’.

Rozwiązanie jest proste, choć nietypowe. Intymny związek tej pary będzie satysfakcjonujący tylko wtedy, gdy tranzyty księżyca lub planet aktywizują ich ośrodek seksualny. Ich syn został poczęty właśnie podczas takiego tranzytu.

Czytaj więcej